Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účel. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

FACEBOOK
 
 
NÁŠ PARTNER
 
OBLÍBENÉ WEBY

 


O NÁS
O NÁS

Latamer vznikl jako vzpomínka na nezapomenutelné, téměř půlroční cestování po zemích Latinské Ameriky. Dovážíme originální zboží z těchto zemí, především barevné tkané látky, netradiční korálky z ořechu tagua, ručně dělané šperky a boty. 

Latamer je také dalším splněným snem... Na začátku byl nápad vypravit se do Bolívie, do Kostariky, do Chile... a jelikož země, které jsme chtěli navštívit, neustále přibývaly, rozhodli jsme se pro delší cestu s batohem. Navštívili jsme celkem 12 zemí. Cítili jsme se tam jako doma. To byl první splněný sen...

Původně jsme se chtěli během cesty i vzít na argentinském velvyslanectví, což se na poslední chvíli bohužel nezdařilo. Nakoupili jsme si tedy všechny věci na svatbu v Bolívii a vzali se v bolívijském stylu na naší zahradě pod kaštany. Druhý splněný sen...

Po návratu z cesty jsme si založili stránky Latamer.info s informacemi o zemích a zvířatech Latinské Ameriky. Uspořádali jsme také několik přednášek o naší cestě. Petr začal trénovat závodní lyžaře a přestěhovali jsme se na nádherné místo u lesa. Třetí splněný sen...

Během cesty jsem se bezmezně zamilovala do místních látek, barev a šperků. Kdybych si nemusela nosit veškerý majetek na zádech, zřejmě bych se domů vrátila s pořádným nákladem. Přivezli jsme si pár suvenýrů v podobě barevných ubrusů, panenek a nádherných šperků. Každý je obdivoval a rozplýval se nad překrásnými barvami.

Narodil se nám Jenda (čtvrtý splněný sen...), šla jsem na mateřskou a cítila se doma jaksi mentálně nevyužitá:) (pozn. Toto jsem psala v roce 2014 s ani ne ročním dítětem na klíně, to jsem ještě netušila nebo spíš jsem si to nepřipouštěla, že se dvěma velmi čipernými kluky se doma rozhodně nudit nebudu...). Pořád jsem přemýšlela, čím bych se dostala z toho stereotypu, upřeně jsem zírala na barevný ubrus a pak mě napadlo, že by nebylo špatné přivézt trochu barev a šmrncu z Latinské Ameriky.

Tak se mi splnil další, pátý sen...mít něco, co mě bude bavit a těšit.

Pak už to šlo tak nějak šupem...šestý splněný sen Jiřík, eshop v útlumu, neboť děti mají vždy přednost. Ale s rostoucími dětmi jsem měla víc času na trhy a jiné akce, což mě hrozně baví. 

Sedmý splněný sen přišel v roce 2019, podnikli jsme rodinnou dobrodružnou výpravu do Guatemaly. Kluci se projevili jako nadšení cestovatelé a byl to nezapomenutelný měsíc.

Teď doufám, že se s blížícím koncem rodičovské dovolené blíží i splnění osmého snu, tj. aby mě eshop živil a nemusela jsem někam na poloviční úvazek do kanceláře:-)

Doufám, že se Vám věci budou líbit a budou Vám dělat radost stejně jako nám. Fungují totiž spolehlivě jako barevná nabíječka energie a dobré nálady. Fakt:-)

 

Eva, Petr, Jenda a Jiřík Záhrobských

 

      

      

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Souzneni
Radka
20.05.2020 23:12
img img
Re: Souzneni
Majitel obchodu
21.05.2020 11:53